איך לבחור מכללה ללימודי הנדסה בנתניה

אם החלטתם ללמוד אחד ממקצועות ההנדסה ואתם גרים בנתניה או בסביבה, ישנן מספר מכללות ללימודי הנדסה בנתניה. השאלה המרכזית היא איפה כדאי ללמוד. ישנם מספר שיקולים מרכזיים שיש לקחת בחשבון כאשר אתם בוחנים באיזו מכללה כדאי ללמוד בנתניה:

חיסכון כספי - על מנת לחסוך את עלות הלימודים היקרה יש לבדוק מספר נושאים:

  1. שכר לימוד – שכר לימוד אוניברסיטאי הינו נמוך יותר משכר הלימוד במכללות בד"כ, אך ישנן מכללות הגובות שכר לימוד בשווי שכר לימוד אוניברסיטאי. יש לבדוק אילו מהמכללות מציעות שכר לימוד זול יותר.
  2. מלגות – רצוי לבדוק אליו מלגות סיוע ניתן לקבל במכללה אליה אתם נרשמים. אין להקל ראש בקבלת המלגות מכיוון שהן יכולות לחסוך אלפי שקלים משכר הלימוד המקורי. חשוב לבדוק מראש האם המכללה מציעה מלגות המתאימות גם לכם.
  3. יוקר מחייה – ניתן לחסוך כסף רב במידה ואתם ממשיכים לגור עם ההורים בתקופת הלימודים, או לחילופין בבחירת מכללה הקרובה למקום מגוריכם ובכך לחסוך את עלויות התחבורה.

סביבת לימודים - חשוב לבחור מקום שתרגישו בו נול הן מבחינת האווירה הכללית של המכללה והן מבחינת אופי הלימודים, המרצים וקהל הסטודנטים. חשוב שתרגישו בנוח עם הסטודנטים שיהיו שותפים שלכם ללימודים מכיוון שאיתם אתם הולכים לעבור את כל התואר. חשוב שאלו יהיו אנשים שיכולו לעזור לכם מדי פעם, שתהיה לכם אפשרות ללמוד איתם ולהכין איתם עבודות במידת הצורך. לכן חשוב לבוא למכללה, להתרשם מהמגוון האנושי ולהרגיש האם זה מקום שנוח לכם להיות בו.

תנאי קבלה- תנאי הקבלה משתנים ממכללה למכללה ולכן חשוב לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הקבלה של המקום.

המלצות – חשוב לשמוע חוות דעת מסטודנטים שלומדים במכללה או למדו שם בעבר ולשמוע את דעתם ממקור ראשון. לפעמים דווקא שיחה עם אדם שאתם מכירים שלמד במקום יכולה לתת לכם נקודת מבט שלא חשבתם עליה.

בסופו של דבר אתם הולכים להשקיע מספר שנים בלימודים במכללה ולכן יש לקחת בחשבון את כל השיקולים ובחור במכללה התאימה לכם ביותר. שיהיה בהצלחה!