לימודי הנדסה ותעסוקה

 

כולנו רוצים להיות משכילים. ידוע לכולנו שהדרך אל סטטוס חברתי יוקרתי ומשרה שנהיה גאים בה, כולם עוברים דרך האוניברסיטאות והמכללות הגבוהות. מעבר למעמד הנחשק אשר יעטר אותנו בתואר "משכיל" ובעל תואר ראשון, הרי שהלימודים במרבית הפעמים מעניקים לנו גם מקצוע מעשי, כזה אשר יבטיח לנו הכנסה יפה ושקט תעסוקתי. הלימודים הינם החלק הקל לדעת רבים, שכן חיפוש העבודה לעתים יכול להיות מתיש ועבור רבים נתפס כבלתי אפשרי לאחר חיפושי עבודה שלא צלחו. סטודנטים רבים בוחרים ללמוד את לימודי ההנדסה בעקבות חשיבות ויוקרת המקצוע, וגם מאחר ומדובר בשוק עבודה אשר תמיד מגייס לחיקו עובדים חדשים. אם כן, מה הם מקצועות ההנדסה המבוקשים ביותר?

רשימת המבוקשים

מקצועות ההנדסה הינם מקצועות שיש להם ביקוש רב ורוב הסטודנטים המסיימים את התואר שלהם לרוב מוצאים מקום עבודה שיקלוט אותם לחיקו. יחד עם אלו, ישנו מספר לא מבוטל של סטודנטים אשר מוצאים עצמם עוסקים בעבודה שאינה ההשכלה שלהם: חיפוש עבודה. עולם ההנדסה הינו עולם רחב כאשר יש בו מספר מקצועות מבוקשים במיוחד, מה שמקשה על סטודנטים שסיימו את לימודיהם למצוא עבודה. חיפוש עבודה יכולה להיות מתיש, אך בסופו למסיימי הלימודים במקצועות אלו מובטחת משרה יוקרתית בתחום אותו הם למדו והשקיעו בו מספר רב של שעות, מבחנים ומועדי ב'. עם קצת השקעה – ואתם שם.

סטודנטים היום, מהנדסים מחר

כל מוצר שאנו משתמשים בו עבר פיתוח מסוים וידוע לכולנו שדברים לא נולדו ככה סתם – אלא כולם פרי הטכנולוגיה של המהנדסים. הפיתוחים הינם בענפים רבים, החל מהחקלאות, דרך האלקטרוניקה וכלה בבריאות. ישנו צורך הולך וגובר במהנדסים איכותיים, כך שבקורלציה מושלמת עולה הביקוש גם ללימודי ההנדסה השונים. הביקוש הרב ללימודי ההנדסה מעלה את רף הקבלה ללימודים אלו, דבר אשר מבטיח בסופו של דבר מהנדסים איכותיים, מקצועיים וכאלו אשר ראויים להיות הראש מאחורי שלל ההמצאות שלבסוף הופכים גם לגאווה ישראלית.

התחומים השלטים

עולם ההנדסה הינו רחב, כאשר התחומים המבוקשים ביותר בענף העבודה הם בתחום הנדסת החשמל והאלקטרוניקה. בתחום זה מתעסקים המהנדסים בתכנונים, פיתוחים וניהול של מוצרי חשמל שונים. אנו נוטים לחשוב שה-DVD בסלון ביתנו הגיח חיש פתאום לעולם, אך הרי שמדובר בתכנון ארוך אשר תחנתו הסופית היא המוצר המוגמר בביתנו. בנוסף לאלו, אפשר למנות את המהנדסים הרפואיים אשר עוסקים בפיתוחים ובקרה של מערכות רפואיות שונות אשר תפקידם להנגיש לסגל הרפואי כלים ומכשור מתקדמים שלבסוף מטיבים איתנו, הפציינטים.

חיפוש עבודה אינו עסק קל בשום תחום, אך נדמה שבוגרי ההנדסה דווקא נהנים מקלות יחסית במציאת עבודה הודות לביקוש הרב. משרות שכאלו אפשר למצוא בחברות משאבי האנוש השונות, משרות מפה לאוזן ואף שידוכים מהמוסד בו למדתם ישירות אל חברות אשר מגייסות עובדים בתחום העיסוק שלכם.