תחומי הנדסה מבוקשים

בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים הפך תחום ההנדסה לתחום שלט. אינספור מוצרים ושירותים שאנו צורכים באופן יומיומי הם תוצרים ופיתוחים הנדסיים. פיתוחים אלו נעשים בתחומים רבים ומגוונים ביניהם בתחום האלקטרוניקה, הבריאות, החקלאות ותחומים רבים נוספים. התפתחות טכנולוגית זו מלווה במגמה הולכת וגוברת של יוזמות וחברות המפתחות מוצרים אלו. הצורך במהנדסים מוכשרים ומקצועיים הולך וגובר עם השנים וכך הופכים גם לימודי ההנדסה ללימודים מבוקשים בעיני רבים.

במבט לעתיד יכולים אותם סטודנטים להנדסה למצוא עצמם משתלבים בקשת רחבה של ארגונים וחברות העוסקות בפיתוח והנדסת טכנולוגיות שונות.

תחומי הנדסה מבוקשים ללימודים כוללים את לימודי הנדסת חשמל ו / או אלקטרוניקה, לימודי הנדסת מחשבים / תוכנה / מערכות מידע, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, לימודי הנדסה רפואית, לימודי הנדסה, תעשייה וניהול ועוד. כמובן שאם העלייה בביקוש לאורך השנים חלה עליה בדרישות הקבלה לחוגים השונים, שניכר בעיקר בדרישה לציון פסיכומטרי גבוהה יותר

לימודי הנדסת חשמל ו / או אלקטרוניקה
תחום לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה עוסק למעשה בתכנון, פיתוח וניהול בפועל של מוצרי ושירותי חשמל, אלקטרוניקה ותקשורת. דוגמאות למוצרים אלו נוכל למצוא בכל בית מודרני בישראל ובעולם. בין מוצרים אלו מכשיר ה-DVD, מחשבים, הטלפונים הסלולאריים ועוד רבים וטובים.

לימודי הנדסת מחשבים / תוכנה / מערכות מידע
לימודי הנדסה אלו עוסקים למעשה באפיון, פיתוח, ייצור, בקרה וניהול של מערכות מחשב, חומרה ו /או תוכנה ומערכות ממוחשבות. תחומים אלו משיקים זה לזה ולכן במקרים רבים לימודי הנדסה בתחום זה כוללים שילוב של קורסים או התמחויות של יותר מתחום אחד. כך למשל לימודי הנדסת תוכנה הם תת תחום של הנדסת מחשבים. אין זה מפתיע כי תחום זה הוא אחד מתחומי ההנדסה המבוקשים ביותר ללימודים.

לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה
לימודי ההנדסה בתחום הביוטכנולוגיה עוסקים בתכנון, פיתוח, ניהול ובקרת מערכות ביולוגיות. מהנדסים בתחום זה עוסקים בפיתוחים מתחומים שונים ביניהם; תחום הבריאות כגון פיתוח תרופות חדשות, בתחום הנדסת המזון ובתחום החקלאות.

לימודי הנדסה רפואית
עוד אחד מתחומי ההנדסה המבוקשים הוא לימודי הנדסה רפואית. תחום זה עוסק באפיון, פיתוח, בקרה וניהול של מערכות רפואיות וכלים רפואיים למטרות אבחון וטיפול בתחום הרפואה. מצלמות זעירות הן דוגמא לפיתוח בתחום זה.

לימודי הנדסה תעשייה וניהול
לימודים אלו מכשירים מהנדסים בעיקר בתחום מערכות שירות ומידע בשילוב עם כלים ניהוליים. מהנדסים בוגרי תואר זה יכולים להשתלב במגוון תחומים הנדסיים בארגונים שונים בתפקידים ניהוליים ובכירים.

ישנם עוד תחומי הנדסה מבוקשים שונים כגון הנדסת חומרים, הנדסת מכונות ותחומים נוספים.