בלוג לימודי הנדסה

 1. מהנדס בניין

  מקצוע הנדסת בניין הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר. זהו תפקיד בר אחריות,...
 2. שאלות נפוצות בנושא לימודי הנדסה

  לימודי הנדסה הם מתחומי הלימוד המבוקשים בישראל ובעולם. צעירים רבים מעוניינים לרכוש תעודה או תואר במקצועות ההנדסה ולהשתלב בענף שנחשב מוביל ונחשק בשוק העבודה ובעולם האקדמיה כאחד. תחום ההנדסה הוא תחום מקיף שחובק לא מעט תתי-התמחויות, מסלולי הכשרה ואפשרויות התמקצעות.
 3. ההבדל בין מהנדס להנדסאי

  השאלה מה ההבדל בין מהנדס להנדסאי היא לא רק שאלה תיאורטית. עבור המתעניינים בלימודי הנדסה, ההבדל הוא שתי שנות לימוד ותנאי קבלה שונים למסלול עבור הנדסאים לעומת מסלול למהנדסים. עבור היוצאים לשוק העבודה, ההבדל הוא אפשרויות תעסוקה אחרות, השתייכות לקבוצות שכר שונות ומעמד שונה בהתאם לשאלה אם אתם מהנדסאים או הנדסאים.
 4. כיצד לבחור מוסד לימודים?

  תהליך הבחירה במוסד לימודים הוא תהליך שדורש השקעה ומחשבה. בשלב ראשון, יש לוודא שקיימת החלטה סופית או כמעט סופית בקשר לתחום הלימודים הרצוי. ניתן למשל להתלבט בין שניים או שלושה תחומים אך מי שמתלבט בין ארבעה תחומי לימודים או יותר, יכול להשאיר את השאלה כיצד לבחור מוסד לימודים לשלב מאוחר יותר, ולהחליט קודם כל מהם שלושת תחומי הלימוד המועדפים עליו
 5. מדוע כדאי ללמוד הנדסה?

  לשאלה מדוע כדאי ללמוד הנדסה יש הרבה תשובות אפשריות. התשובה העיקרית היא שמדובר במקצוע ההווה והעתיד, ולא משנה אם הלימודים יכשירו אתכם להיות מהנדסים או הנדסאים, עבודה תהיה לכם. באותו האופן פחות משנה איזה תחום הנדסה תלמדו.