תואר ראשון בהנדסה

לימודי תואר ראשון בהנדסה נמשכים ארבע שנים, מתוכן שלוש או שנתיים וחצי של לימודים כלליים ושנה או שנה וחצי של התמקדות בתחום התמחות בתוך תוכנית הלימודים. בסיום שנות הלימוד מקבלים הבוגרים תואר בהנדסה תוך ציון התחום ההנדסי בו התמחו.

לימודי תואר ראשון בהנדסה B.sc

לימודי התואר הראשון כוללים את יסודות ההנדסה, שמגיעים מהמדעים המדוייקים ומדעי הטבע: מתמטיקה וחשבון, פיזיקה, אלקטרוניקה וחשמל ולעתים גם כימיה וביולוגיה. מעבר לכך לימודי הנדסה לתואר ראשון כוללים קורסים בהתאם למסלול הנבחר: תואר ראשון בהנדסה אזרחית יכלול קורסים מתחום ניהול בנייה וגיאומכניקה בעוד תואר בהנדסת כימיה או חומרים יכלול קורסים שמתמקדים בחומרים שונים כגון פולימרים, מבנים וצורות של חומרים ושיעורים ממוקדים נוספים.

השנתיים הראשונות של לימודי הנדסה כוללות הרבה קורסי מבוא, כאשר השנה השלישית מאפשרת קורסי בחירה שמבוססים על המבואות שכבר נלמדו. קורסי הבחירה של לימודי הנדסה מאפשרים לסטודנטים למקד את עצמם לתחום התמחות, כך שבאמצע השנה השלישית או בסופה הם יכולים כבר להתחיל לעבוד על פרוייקט הגמר, ובמקביל לקחת קורסים נוספים בתחום הנבחר.

לימודי התואר הראשון נחשבים קשים ויחסית תובעניים. מרבית החומר הנלמד מגיע מהתחום הריאלי, מהמדעים המדויקים ומדעי הטבע, ומרבית הסטודנטים מגיעים עם רקע מתאים ועם אוריינטציה לתחום. יחד עם זאת, לימודי הנדסה נלמדים במסלולים שונים ומגוונים כך שחומרי השיעורים משתנים באופן דרמטי ממסלול למסלול, במיוחד בשנים המתקדמות של התואר הראשון.