מכללות להנדסה

מכללות רבות מציעות לימודי הנדסה וכן לימודי הנדסאים. ניתן ללמוד בישראל במכללות רבות, חלקן מכללות המתמחות בתחומי ההנדסה ומקצועות ההנדסה באופן בלעדי וחלקן מציעות לימודים אלו במקביל לתחומי לימוד אחרים. בנוסף, ישנן מכללות שמתמחות בלימודים של מקצועות מסוימים שנמצאים על קו התפר בין הנדסה לעיצוב, טכנולוגיה, טקסטיל ונושאים אחרים, וגם בהן ניתן למצוא לימודי תואר או תעודה בתחומי ההנדסה.

מכללות להנדסה ממוקמות בכל אזורי הארץ, מאחר ומדובר בתחום נדרש ביותר. הן לימודים לתואר מהנדס והן לימודים לתואר או תעודת הנדסאי הם מהתחומים המבוקשים ללימודים כך שפרישתן הגיאוגרפית של המכללות ללימודי ההנדסה בארץ משתרעת מהצפון ועד לדרום. לא מעט מכללות הנדסה מאפשרות בנוסף ללימודי ההסמכה למהנדס או הנדסאי, גם מכינה או מסגרת אחרת שמכשירה את המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה לתכניות ומסלולי הלימוד השונים.

בחירת מכללה להנדסה

מכללות להנדסה פותחות מדי שנה מגוון של מסלולי הכשרה בתחומי הנדסה והנדסאות, למעוניינים להתחיל במסלול לימודים. המסלולים כולם מתמקדים בענפי ההנדסה הנדרשים במשק, ענפים כגון רפואה וביו רפואה, תעשייה וניהול, תוכנה, חומרה, מחשבים ורשתות תקשורת, בניין, אדריכלות נוף, חשמל ואלקטרוניקה, מכונות, וכן תחומים נוספים כגון הנדסה אזרחית, הנדסת כימיה וחומרים ואפילו הנדסת גרעין.

מכללה להנדסה יכולה להכשיר הן מהנדסים והן הנדסאים אך לא בכל מוסד לימודים המתמחה בהכשרה הנדסית קיימים כל המסלולים ולכן רצוי לברר את המסלולים וסוג ההתמחות המוצע בכמה מכללות להנדסה ולהשוות ביניהן.

רשימת מכללות מובילות

 1. המכללה האקדמית הדסה

  המכללה האקדמית הדסה מתמקדת בהכשרת בוגרים למקצועות הנדרשים במשק בתחומי מחשב ומידע,…

   

   

 2. המרכז האקדמי רופין

  המרכז האקדמי רופין נמצא באזור עמק חפר ומציע תכניות לימוד מגוונות במקצועות…

   

   

 3. המכללה למנהל

  המכללה למנהל פרושה על פני אחת עשרה שלוחות שונות ברחבי הארץ, מאילת…

   

   

 4. מכללת ספיר

  מכללת ספיר היא מהמכללות המובילות בארץ בכלל ובאזור הדרום בפרט. היא מציעה…

   

   

 5. מכללת ראשון לציון

  מכללת ראשון לציון היא אחד ממרכזי הלימוד האקדמיים שעובדים בשיתוף פעולה עם…

   

   

 6. מכללת רעננה

  מכללת רעננה פעלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה ובחסות עיריית רעננה, במתכונת דומה למכללות…

   

   


מועדי ימים פתוחים