מכללת רעננה

מכללת רעננה פעלה מטעם האוניברסיטה הפתוחה ובחסות עיריית רעננה, במתכונת דומה למכללות בראשון לציון, ברמת גן ובערים אחרות. בשנת 2010 צברה המכללה חובות ועיריית רעננה החליטה על סגירתה והסבת המבנה ששימש את הסטודנטים. האוניברסיטה הפתוחה מצאה פיתרון זמני לסטודנטים, שנכון לרגע כתיבת שורות אלה לומדים בשני מרכזים זמניים ברעננה. עם זאת, מכללת רעננה עדיין לא נסגרה רשמית והנהלת האוניברסיטה נמצאת בשלבי חיפוש אחר מקום קבע חדש למכללה.

המעוניינים ללמוד לימודי הנדסה, לימודי תעודה או לימודים אקדמיים אחרים באזור רעננה יכולים להתעניין בעירייה או במשרדים הראשיים של האוניברסיטה הפתוחה ולבדוק האם מכללת רעננה חזרה לפעול במתכונת מלאה והאם תכניות הלימוד שיפורטו בהמשך עדיין תקפות.

מידע כללי על המכללה

בימים כתיקונם, מכללת רעננה פותחת את שעריה לסטודנטים המבקשים ללמוד תואר ראשון, שני ולימודי תעודה בשלל מקצועות מבוקשים, ביניהם פסיכולוגיה, הנדסה, ניהול, כלכלה, משפטים, עיצוב, לימודי נדל"ן, לימודים אקדמיים של שוק ההון ותחומים אחרים. מתכונת הלימודים אותם מציעה מכללת רעננה היא זו של האוניברסיטה הפתוחה אלא שהשיעורים המתקיימים הם שיעורים פרונטאליים ובנוסף עליהם קיים מערך תמיכה, תרגול וחיזוק לסטודנטים, חיי חברה פעילים, ומתקנים אקדמיים כמו ספריה, חדרי מחשבים, חנייה וקפיטריה.

בדומה למכללות אחרות של האוניברסיטה הפתוחה, מכללת רעננה מאפשרת לימודי ערב או בוקר והסטודנטים יכולים להחליט האם התואר האקדמי ייארך משך זמן ממוצע או יותר מכך. פרישת התואר על פני זמן ארוך מהממוצע מאפשרת לשלב בנוחות לימודים עם עבודה במשרה מלאה ואינה כרוכה בעלויות נוספות.

מסלולי לימודי הנדסה במכללת רעננה

מכללת רעננה מחויבת לתארים בתחומי ההנדסה אותם מעניקה האוניברסיטה הפתוחה, מתוקף שיתוף הפעולה האקדמי של השתיים. מסלולי הנדסה המוצעים במכללות עירוניות שמשתפות פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה בתכנים האקדמיים ומעניקות תארים של אוניברסיטה זו, מתמקדים בתחום התעשייה והניהול. הנדסת תעשייה וניהול לתואר ראשון היא המסלול ההנדסי היחיד של מכללת רעננה. עם זאת המכללה מקיימת שיתופי פעולה עם תיכונים מקומיים ומאפשרת לתלמידי תיכון לקחת קורסים ולצבור נקודות זכות לתואר, כולל קורסים ממסלול ההנדסה תעשייה וניהול.

המכללה מקיימת גם לימודים קדם אקדמיים אותם ניתן לממן בעזרת מלגה של משרד הביטחון. כאמור, מתקן הלימוד הרשמי של מכללת רעננה נסגר וכעת הלימודים מתקיימים במבנים זמניים.


מועדי ימים פתוחים