ייעוץ לימודים

ייעוץ לימודים יכול לסייע למי שמתלבט בקשר ללימודים גבוהים וכן למי שהתחיל כבר מסלול כלשהו של לימודים גבוהים ומרגיש לא בטוח בקשר אליו. נושא ההשכלה הגבוהה הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בהם צריך אדם להחליט במהלך החיים, מאחר והרבה פעמים זה התחום שיקבע את עתידו המקצועי. אלא שמעט מאוד אנשים מחזיקים בכלים שמסייעים להם לדעת איזה תחום מתאים להם, או אפילו להבין מה בדיוק כולל תחום לימודים מסוים. ייעוץ לימודים בא לאפשר למתלבטים הכוונה אישית בהתאם ליכולותיהם, העדפותיהם והרקע הלימודי שמאחוריהם.

תהליך הייעוץ וההכוונה ללימודים

ייעוץ לימודים מספק תשובות לשאלות חשובות שעולות לא אחת אצל צעירים שתוהים באיזה מסלול אקדמי או מקצועי לבחור. האינפורמציה העומדת לרשותו של אדם שעוד לא נכנס למסלול לימודים היא מזערית: קשה לדעת משהו על תחום לימודים מתוך שם התכנית או שם המסלול, ובוודאי שקשה להבין במה בדיוק מתמקדים הלימודים ומהן האפשרויות שנפתחות בסופם.

ייעוץ לימודים אמור להשלים את פערי המידע האלה ולאפשר החלטה מושכלת בקשר לתחום הלימודים, שמגיעה מתוך הבנה ושיקול מעמיק ולא מתוך תחושת בטן, לחץ של הורים וסביבה וסיבות אחרות שעשויות להכשיל הצלחה. מתוך שאלות מכוונות, מסירת מידע והבהרות בקשר לתחומי לימודים רלבנטיים, מתגלות מספר דרכים שבהן קיימים סיכויי קבלה, הצלחה והתמדה גבוהים. מכאן יכול הנועץ לבחור בעצמו את הדרך הנראית לו ביותר: ייעוץ לימודים מטרתו לכוון ולייעץ באופן שיאפשר החלטה נכונה.


מועדי ימים פתוחים