לימודי אנגלית

לימודי אנגלית הם מהלימודים החשובים ביותר להתפתחות מקצועית ואקדמית. רוב המאמרים האקדמיים נכתבים בשפה זו, רוב ההתקשרויות העסקיות הבינלאומיות נעשות באנגלית ורוב המידע המקצועי נכתב באנגלית. זוהי השפה הרשמית לתקשורת בינלאומית ויש בה את מאגרי המידע הגדולים והמקצועיים ביותר בעולם. ידיעת אנגלית היא תנאי בסיסי לקבלת תעודת בגרות, לקבלת תואר ראשון וכמובן לצורך המשך לימודים לתואר שני והלאה.

ישנם מקומות עבודה שמצריכים אנגלית טובה או מעבר לכך, וגם מי שמעוניין להשיג נגישות למידע מקצועי בתחום עבודתו, לרוב ימצא את המידע הזה באנגלית. כך שללא לימודי אנגלית קשה מאוד להתקדם בחיים, להשיג יעדים ומטרות ולבסס יכולת כלכלית. מהן הדרכים הטובות ביותר ללמוד לימודי אנגלית?

לימודי אנגלית באינטרנט

כדי ללמוד אנגלית אפשר להיעזר באתרים מיוחדים המציעים לימודי אנגלית באינטרנט באופן מקוון, למשל דרך שיעורים אונליין שמועברים בעזרת מצלמה. ניתן למצוא אתרים שונים שמלמדים בשיטה זו, מעטים מהם בעברית. דרך נוספת ללמוד את השפה האנגלית היא להיכנס לפורומים ללימודי שפות, בהם אנשים ממקומות שונים בעולם מחפשים מישהו שילמד אותם שפה שבה הם מעוניינים ובתמורה הם מציעים ללמד אחרים את השפה אותה הם יודעים. לימודי אנגלית בשיטה הזו מתאימים למי שיש לו בסיס כלשהו באנגלית.

החיסרון בלימודים דרך פורומים באינטרנט הוא שלא מדובר באנשי מקצוע אלא בדוברי אנגלית שלרוב לא מנוסים בשיטות לימוד ויתקשו להסביר את עקרונות השפה. לימודי אנגלית שנלמדים בדרך כזו הם גם לרוב אינם מסודרים, כשיש זמן נכנסים לפורום ולומדים וכשאין זמן שוכחים. כך קשה להתקדם בקצב רצוי ולהגיע לרמה טובה.

דרך שלישית להתחיל לימודי אנגלית היא לגלוש באופן עצמאי באינטרנט, למצוא מאמרים, סיפורים וכתבות בנושאים מעניינים ולקרוא הרבה. ניתן להיעזר במילונים מקוונים כמו מורפיקס או בתוכנות תרגום כמו בבילון כדי להעשיר את אוצר המילים. החיסרון של לימודי אנגלית דרך קריאה עצמאית באינטרנט הוא שהלימוד מתמקד בקריאה, אך לא בהגייה נכונה, בשמיעה ובדיבור.

קורס אנגלית

לימודי אנגלית נלמדים באופן המסודר ביותר כאשר הם נעשים בקורס ותוך הדרכה מקצועית. היתרונות של קורס אנגלית הם בין היתר הקניית מסגרת מסודרת ללימודים, התקדמות בסביבה שמותאמת לרמת הלומד, אפשרות לתרגל את האנגלית בדיבור ובקריאה. נוכחותם של מורים מוסמכים ללימודי אנגלית שיכולים לתקן שגיאות, להסביר ולהרחיב את שיטות הלימוד בהתאם לניסיונם, גם היא תורמת לקצב ההתקדמות.

קורסים באנגלית מוצעים במסגרות שונות: בקבוצות הדרכה מצומצמות, בבתי ספר לשפות, במסגרת אקדמית וכן באופן פרטי. ישנן שיטות רבות בהן מיושמים לימודי אנגלית כך שיהיו חווייתיים ויאפשרו קליטה טובה יותר של החומר. כאשר הלימודים נערכים בקבוצה, חברי הקבוצה מותאמים ברמתם זה לזה כך שאין פערי רמה גדולים מדי ומצד שני קיים דירבון הדדי מצד המשתתפים כולם, שדוחפים זה את זה קדימה.

היתרונות של קורס אנגלית הם רבים ומשמעותיים, וזוהי הדרך הנפוצה ביותר להתחיל לימודי אנגלית. זו גם המסגרת היציבה ביותר שמאפשרת להתמיד בלימודי האנגלית ולהגיע להתקדמות והישגים. ישנן קבוצות לימוד לאנגלית עסקית, אנגלית בסיסית, אנגלית למתקדמים, אנגלית אקדמית ואנגלית למטרות נוספות. בהתאם למסגרת הרצויה יש לברר מתי נפתחות קבוצות לימודי אנגלית ברמות השונות ולהתחיל ללמוד.


מועדי ימים פתוחים