תואר שני בהנדסה

לימודי תואר שני בהנדסה הם לימודי הנדסה מתקדמים לתואר Ms.c. ניתן להתקבל ללימודים אלו לאחר לימודי התואר הראשון בהנדסה וגם לאחר סיום תואר ראשון במסלול חופף או מקביל כגון כימיה, מדעי המחשב, פיזיקה או מסלול אחר, אשר תואם את תנאי הקבלה של התוכנית ללימודי התואר השני בהנדסה. לעיתים, סטודנטים שמגיעים מחוג אחר שאינו הנדסי יידרשו בלימודי השלמה על מנת להתקבל לתוכנית לימודי התואר השני.

לימודי תואר שני בהנדסה M.sc

לימודי הנדסה לתואר שני ניתן ללמוד במסלולים רבים, ביניהם הנדסה כימית, סביבתית, ביו רפואית, פיננסית, הנדסת תעשייה וניהול, מכונות, הנדסת חשמל או אנרגיה, הנדסת סביבה, הנדסת מערכות תוכנה ומסלולים אחרים. מסלולים לתואר שני בהנדסה מוצעים בעיקר באוניברסיטאות (בן גוריון, תל אביב, הטכניון, העברית, חיפה) אך ישנן מספר מכללות בארץ שמציעות אף הן לימודי הנדסה לתואר שני.

תואר שני בהנדסה מאפשר לסטודנטים להרחיב את תחומי ידיעתם והתמחותם לצרכי תעסוקה וקידום מקצועי וכן לכוון את עצמם לתחום המחקר. לא רק תנאי שכר טובים יותר ומשרות בכירות יותר נפתחות בפני בעלי תואר שני בתחומי ההנדסה, גם דוקטורט או פרופסורה בהנדסה עוברים דרך לימודי התואר השני.

לימודי תואר שני כוללים תוכנית אישית יותר מאשר התוכנית שנלמדה בתואר הראשון, יחס פרטני יותר והתמקדות מחקרית מובהקת יותר. לימודי הנדסה לתואר שני יכולים להיות בתחום בו נלמד התואר הראשון אך גם בתחום הנדסי אחר, וזאת בתנאי שקיימת זיקה בין התחומים.