אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהנדסה

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהנדסה כוללות משרות ניהול, מחקר ונישות ייחודיות שסגורות בפני בוגרי התואר הראשון בלבד. מאחר ומדובר בתחום תחרותי ודינמי, היתרון שמושג על ידי תואר שני הוא מובהק ומאפשר לבוגרי התואר השני בהנדסה לעמוד בכמה רמות מעל מתחריהם בכל משרה רלבנטית. במהלך לימודי הנדסה לתואר שני, הסטודנטים נחשפים לא רק לשיטות מחקר, יישום וניסוי מעמיקות אלא גם לחידושים בתחום התמחותם, מכשור מתקדם שמאפשר ללמוד שיטות עבודה חדשניות ויתרונות אחרים שאותם הם יכולים להביא אל מקום העבודה עם סיום הלימודים. בנוסף, בוגרי תואר שני בהנדסה יכולים לבחור אפשרויות תעסוקה שמוצעות בתוך האקדמיה, כמו תחום המחקר.

מקצועות העיסוק

המקצוע בו עוסקים בוגרי תואר שני בהנדסה הוא מהנדס. חלק מהבוגרים מעמיקים את ידיעותיהם בתחום בו התמחו בתואר הראשון ורוכשים כלים שמאפשרים להם לעבור לעמדת ניהול גבוהה יותר. אחרים פונים לתחום שמשלים את התחום בו התמחו בתואר הראשון, ולאחר לימודי הנדסה לתואר שני הם יכולים לחזור לשוק העבודה או אפילו למקום העבודה עצמו עם כישורים שמאפשרים להם להתרחב על פני יותר משרות, תחומי אחריות או תפקידים, או להפוך לבעלי יכולות בנישה ממוקדת ונדרשת שמשלבת שתי התמחויות מעמיקות.

מקומות עבודה

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בהנדסה כוללות מקומות עבודה רבים במגזר הציבורי והפרטי. חלקם הופכים למנהלי פרויקטים, חלקם למנהלי מוצר או מנהלי פיתוח או קו ייצור (ומשתדרגים ממעמד של מהנדסים כחלק מצוות לעמדת ניהול). בוגרי תואר שני בהנדסה מעורים יותר בטכנולוגיות ובשיטות העבודה המתקדמות ביותר בתחומם ולכן הם נכס לכל חברת סטארט אפ שמעוניינת לכבוש נישות חדשות. מקום עבודה נוסף שנפתח בפני בוגרי תואר שני בהנדסה הוא האקדמיה, אליה הולכים אלו שמעוניינים להתמחות במחקר והוראה.