עבודה להנדסאים

התעשייה הטכנולוגית כיום שואפת להעסיק לא רק מהנדסים מוכשרים בעלי יכולות מבריקות ותואר ראשון. הנטייה כיום היא להעסיק יורת ויותר הנדסאים, מוכשרים לא פחות ממהנדסים, בעלי נטייה טכנולוגית וידע מעשי ברמה גבוהה. לימודי ההנדסאים הם לימודים קצרים יחסית הנמשכים שנתיים, הם לימודי תעודה ולא לימודי תואר. במהלכם זוכה התלמיד לשעות רבות של אימון מעשי של הידע והמיומנויות הדרושות כיום בתעשייה. ההנדסאים הפכו למעשה לנכס גדול עבור החברות בתעשייה, והביקוש להנדסאים מימונים בשוק העבודה הולך וגדל ככל שהתעשייה מתפתחת ומתקדמת. כל אלו משפיעים על תהליך מציאת העבודה עבור הנדסאים שזה עתה סיימו לימודיהם.

חיפוש עבודה להנדסאים

הביקוש הרב בתעשייה להנדסאים מיומנים, בעלי ניסיון, הופך את חיפוש העבודה לפשוט למדי. במיוחד בהשוואה לבוגרי תארים ראשונים בתחומי ההנדסה, המתקשים למצוא עבודה מהר, מכיוון שהם חסרי ניסיון מעשי. לאחר סיום הלימודים, מקבלים בוגרי הלימודים ההנדסאים, ליווי צמוד של המכללות ובתי הספר הטכנולוגיים, עד להשתלבות מלאה שלהם בשוק העבודה.

בתי הספר ההנדסאים פועלים כיום בשיתוף פעולה ישיר עם חברות בתעשייה, זאת כיוון שיותר עסקים פונים למכללות המכשירות הנדסאים בדרישה לקבל כוח אדם מיומן ואיכותי. ההשתלבות קלה יותר עבורם מכיוון שהם נחשפים במשך הלימודים לחברות וארגונים רבים. הם מכירים היטב את התעשייה עוד לפני שהשתלבו בה, זהו יתרון עצום עבורם.

משרות עבודה להנדסאים

ההנדסאים נמצאים ביתרון בשוק העבודה. הביקוש להנדסאים גדול, וההיצע של ההנדסאים קטן יחסית לביקוש. עמדת היתרון משפיעה על תנאי השכר ותנאי העבודה של ההנדסאים. לתנאי השכר מתלווים תנאים סוציאליים, רכב, מכשיר סלולרי, ארוחות מסובסדות ועוד. החברות שמעסיקות ממוקמות בפריסה ארצית. גם בצפון הארץ, גם בדרומה וכמובן שבמרכזה, יוכלו למצוא ההנדסאים משרות טובות להשתלב בהן.

המשרות בהן יכולים להשתלב ההנדסאים הן רבות והנה רק דוגמה לכמה מהן: השתלבות בחברות הי-טק בינלאומיות כגון אינטל. כמו כן השתלבות בחברות פרמצבטיות (חברות תרופות) כמו ענקית התרופות הישראלית – טבע. כמובן שקיימת גם האפשרות להשתלבות בחברות סטארט-אפ, חברות בניה, תחנות כוח, אגפי ההנדסה בעיריות השונות ברחבי הארץ ועוד.

המשך ללימודים מתקדמים ועבודה בהוראה כמרצים

היתרון הגדול של ההנדסאים הוא בכך שהם יכולים לעשות לימודי השלמה ומעשה לקבל תואר מוכר מהמועצה להשכלה גבוהה. משם יכולים להמשיך גם ללימודים של תארים מתקדמים, שני ואף שלישי. לא מעט הנדסאים בוחרים לפעול במסלול זה, כאשר תעודת המקצוע ההנדסאי שבידם מסייעת להם לאורך כל הדרך. התעודה מוערכת גם באוניברסיטאות המבינות את החשיבות הגדולה של הניסיון בשטח.

הבחירה במסלול זה פותחת בפניהם אופציה נוספת לעבודה, והיא ההוראה. בגלל הניסיון הרב של הם בשטח הם משמשים מורים בעלי ידע מעשי עצום ולכן אפילו המכללות מעדיפות לבחור בהם כמרצים או מורים לדור הבא של ההנדסאים.